איך לבחור מכונת תפירה?

יוצא לי לקבל הרבה שאלות לגבי קנייה של מכונת תפירה.
נשים שרוצות כבר לקנות משהו, או לפעמים להחליף מכונה ישנה בחדשה, ולא יודעות מאיפה להתחיל ובמה כדאי להתמקד- האם כדאי לקנות מכונה יד שניה ולחסוך בעלויות, איזו חברה מומלצת, וכדומה.
הפעם אתמקד בהחלטה לגבי קניה של מכונה חדשה או יד שניה.
אז ראשית- ההמלצה הכי חמה שלי: תקנו מחנות שנותנת אחריות על המכונה, מישהו שאתם יודעים שניתן לפנות אליו במידה וצצה כל בעיה שהיא.
גם אם מחליטים שרוצים לחסוך בעלויות, בסופו של דבר הסכום הקטן יכול לעלות לכם ביוקר. כשקונים מכונה ולא באמת יודעים מה בדיוק מצב המכונה (כן, גם אם מבטיחים לכם שזה חדש בקופסא ולא נגעו בזה), ובעיקר אם אין לכם אחריות. יכול להיות שתפתחו את הקופסה שאפילו ישבה סגורה מי יודע כמה זמן, ותגלו מכונה שפשוט לא עובדת…

ניתן לקנות מכונות יד שניה בחנויות של מכונות תפירה. כמעט בכל חנות למכונות תפירה יש למכירה גם מכונות יד שניה, ומדובר במכונות שעברו טיפול בחנות ומוכנות לשימוש. בד"כ האחריות לתקופה קצרה יותר מאשר על מכונה חדשה, אבל עדיין יש לזה משמעות מההיבט שיש לנו למי לחזור ברגע שיש בעיה כלשהי עם המכונה, אפילו אם כבר תעבור תקופת האחריות.

עוד דבר שחשוב בעיני, זה שהרבה פעמים מכונות יד שניה הן מסוג ישן וכבד, מה שהופך אותן ללא ניידות ולא פרקטיות. יכול להיות שהמכונה תופרת מצוין, ובמחיר מציאה ממש, אבל כלכך קשה להרים, להזיז, או אפילו לקחת לתיקון כשצריך, מה שיפגע במטרה הסופית שלנו- לקנות מכונה שתשמש אותנו באופן פרקטי ונוח. אם כבר משקיעים כמה מאות שקלים, כדאי לקנות משהו שנוכל ליהנות ממנו.

ובמה עדיפה מכונה חדשה?
ראשית הטכנולוגיה של מוצרי חשמל משתכללת ומתקדמת כל הזמן, אז מן הסתם כמה שהמכונה חדשה יותר ככה יהיו בה יותר שיפורים ושדרוגים. לפעמים זה אפילו פרטים קטנים, אבל כאלה שהופכים את כל החוויה של התפירה לקלה ונוחה יותר.
בנוסף, האחריות היא בד"כ לתקופה ארוכה יותר, וכמובן השימוש והסיכון לתקלות הוא קטן ביחס למכונה שכבר השתמשו בה.

בכל מקרה, ישנה או חדשה, כל מכונה צריכה טיפול וכיוון מדי פעם- ולכן תמיד כדאי לקנות ממקום אמין ונגיש לכם. אז צאו לסקר שוק, תשוו מחירים, ואורך תקופת אחריות, ותתחדשו!!

 

2 מחשבות על “איך לבחור מכונת תפירה?”

  1. ממי מומלץ ומהיכן מומלץ ליקנות מונת תפירה חדשה שאפשר תמיד לחזור לשם בעת בעיה במכונה

    הגב

כתיבת תגובה

תפריט נגישות