איך ליהנות מהדרך

בכל שיעור בקורס שלי, יש כמה שלבים.

ופה, אני דווקא לא מתכוונת לשלבים של התפירה עצמה.

יש את החלק שבו מתחילים. אנחנו מחזיקים ביד שלנו את הבד היפה שבחרנו, מדמיינים את המוצר החדש שנתפור לנו, ומתרגשים כלכך.

אחרי זה מתחילה העבודה. מודדים, משרטטים, גוזרים, ומתחילים לתפור.

ואז מגיע השלב הזה, וזה קורה תמיד- שבו פתאום עשינו טעות קטנה. פספסנו משהו, או שהתפר לא יצא בדיוק ישר כמו בחלומות שלנו, אולי משהו בתפר או בחוטים התבלגן לנו, ופתאום אנחנו צריכים לפרום, ואנחנו קצת מאוכזבים מעצמנו. כי…זה לא היה חלק מהתכנון.

אנחנו פה כדי להצליח, לא רוצים לטעות. לא רוצים תפרים לא ישרים.

כלכך כיף כשהכל יוצא מושלם, ויפה, וישר. ואם זה לא…אז אולי בעצם זה לא בשבילנו? אולי אין לנו את הכשרון, או היכולת, או מה שנדרש, כדי לקבל תוצאות טובות?

אז אני רוצה לגלות לכם, בסוד (אל תספרו לאף אחד)- שככה זה. וככה לומדים. ואני לא מאמינה שיש מישהו שתפר, ואף פעם לא יצא לו עקום. ואני גם לא מאמינה שיש מישהו שהתאמן ותפר שוב ושוב, והתוצאות שלו לא השתפרו.

כי ככה זה בחיים, חייבים ללכת את הדרך כדי להגיע לשלב הבא. אבל מה שממש חשוב לנו לזכור, זה שאם אנחנו כבר הולכים את הדרך הזאת, כדאי לנו, וזה ממש אפשרי- גם ליהנות ממנה. איך?

*למצוא בדים חמודים ובזול, כדי שלא יכאב לנו הלב אם משהו לא יוצא בדיוק כמו שרצינו.

*למצוא פורם נוח ואפילו יפה, למה לא ליהנות מהזמן שאנחנו מבלים במחיצתו?

*גיזרה או טכניקות חדשות- לנסות על בד פשוט שלא נתבאס אם יצא לנו לא מוצלח, ורק אחרי שנתאמן ונשפר מיומנות, נתפור עם בד החלומות שלנו.

*להתחיל מדברים פשוטים. לא לקפוץ גבוה מדי עם השאיפות. החלומות תמיד צריכים להשאר גבוהים, אבל ממש חשוב שנזכור שהדרך למעלה בנויה ממדרגות. ובמדרגות, אם קופצים מעל כמה יחד, לפעמים נתקלים ונופלים. אז פשוט להתקדם בסבלנות, ולדעת שאנחנו בדרך הנכונה.

*להיות סלחנים כלפי עצמנו. כן, מה יש? אנחנו בני אדם. אולי התפר של הרוכסן לא יצא מושלם, אבל כמה רוכסנים כבר יצא לנו לתפור? בואו ניתן לעצמנו קצת קרדיט על המאמץ, וההתנסות הראשונה. על האומץ והקפיצה למים.

ותמיד לזכור, שכל טעות היא לא כשלון, אלא עוד התנסות בדרך להצלחה. עוד לקח שאנחנו לומדים ולוקחים איתנו הלאה.

וממש מותר לעשות טעויות. אם קראתם על אן מאבונלי, אולי אתם זוכרים שאן אמרה למרילה פעם- שהיא משתדלת לא לחזור על אותה טעות פעמיים. היא כל פעם עושה טעויות חדשות 🙂

ברגע שנהיה במקום הזה, של ההבנה שהכל בסדר, והתפירה והתוצאות שלה דווקא לא רעות בכלל יחסית לשלב הלמידה שבו אנחנו נמצאים- גם נהיה משוחררים יותר, נתפור יותר בקלות, יותר בכיף, עם פחות מחסומים, ואפילו…נטעה פחות 🙂

 

 

 

 

מחשבה 1 על “איך ליהנות מהדרך”

כתיבת תגובה

תפריט נגישות