ההוצאה הכי משתלמת שלי

יש מוצרים שכשאנחנו מוציאים עליהם כסף, אנחנו יודעים שזו רכישה שתעשה לנו טוב. אם זה רכב או מדיח כלים- שיקל עלינו ויחסוך לנו זמן ואנרגיה,אם זו חופשה שתמלא לנו מצברים ותעזור לנו להרפות ולייצר כוח להמשך,או מזון יקר שאנחנו יודעים שיחזק את הבריאות שלנו.


ולפעמים- אנחנו יודעים שההוצאה הזאת הולכת להחזיר את עצמה. שזו בעצם השקעה. שכל שקל שאנחנו מוציאים פה- יעזור לנו לחסוך הרבה יותר מזה בהמשך.
אני יודעת שזה ככה,שיש הוצאות כאלה,כי אני מלמדת תפירה,ותופרת בעצמי. ואני רואה שיישום של ידע בתפירה,חוסך כל כך הרבה כספים.

כמעט כל שבוע יש לבת שלי בגד חדש לשבת. סתם כי מתחשק ויש לי שעה פנויה, וכמה בדים יפים שקניתי בזול. הבגדים שלה יפים, ונוחים, וחגיגיים וטובים לה בדיוק,ורובם עולים בערך 10-20 ש"ח (וגם לא מסובך לתפור אותם)


בבית שלנו- לא חושבים פעמיים אם לקנות מכנס טיפה ארוך, כי בכמה דקות עושים מכפלת ומקצרים.אנחנו גם לא זורקים לפח את כל המכנסיים עם החור בברך (קרה לכל המכנסיים בארון, פחות או יותר 🙂 ),
כי בתפר אחד המכנס שוב מסודר וראוי ללבישה.ואנחנו אפילו לא מצטערים על חצאית אהובה שנגזרה בטעות בצורה מוזרה בדיוק באמצע,כי בתוך כמה דקות החצאית שוב יפה, בלי חור בצורת זיגזג (שלא ברור איך מספריים של בי"ס מצליחים ליצור, אבל זה לפוסט אחר 🙂 )
כל החסכונות הקטנים האלה-לא רק חוסכים לנו ערימת תיקונים שהולכת לתופרת,אלא מצטברים למאות ואלפי שקלים.


ההבדל בין עלויות של בד יפה (תאמינו לי, אני אוהבת לקנות בזול),לבין בגד שמיוצר מאותו הבד בדיוק,יכול להגיע להפרש של מאות שקלים. אני יודעת,כי כשתפרתי לעצמי בגד לחתונה משפחתית בעלות של כ- 30 ש"ח, ראיתי בגדים בסגנון- בדיוק מאותו הבד- בכמה חלונות ראווה שמכרו בגדים דומים בכמה מאות שקלים.


אני יודעת שיש הרבה נשים שקשה להן להוציא את סכום משמעותי על תחביב. על קורס תפירה, או מכונה איכותית. אבל מנסיוני, אני רואה את זה מזווית לגמרי שונה-כהוצאה שמאפשרת לנו חסכון עצום,והרבה חופש בבחירה והתאמה של גזרות, סגנון, צבעים ומידות.


ואם את רוצה לתפור בעיקר כי זה  כיף? אז את פשוט מרוויחה כפול 

כתיבת תגובה

תפריט נגישות