נקרע לי החוט!

נקרע לי החוט באמצע התפירה!
אני פשוט לא מאמינה שאני לא מוצאת את זה כתוב בין הפוסטים שלי!
אתמול נשאלתי שאלה חשובה-
ולשמחתי הצלחתי גם לעזור.

אז באתי לחפש אם פעם העליתי פוסט על זה, ו…אני לא מוצאת!
אז אולי כן ואולי לא,
אבל אכתוב פה שוב עכשיו,
לוודא שתקלה כזאת לא תחזור על עצמה 🙂

אז…נקרע החוט באמצע התפירה!
מה עושים?
ובכלל- למה זה קורה?

יכולות להיות כמה סיבות, והנה הדברים שנבדוק:

1. חוט- נשתמש רק בחוט איכותי! אני בעד מיחזור, ווינטאג' זה אחלה, אבל אם קבלתם בירושה קופסה מלאה חוטים לא צעירים- המקום שלהם כנראה בפח. גם לא קונה חוטים בשקל שכבר רואים את כל הסיבים יוצאים…תאמינו לי, זה לא שווה את ההשחלות החוזרות והחוט שנקרע כל שתי דקות מחדש. תשאלו איך אני יודעת 🙂…

2. השחלה- אין דבר כזה להדגיש יותר מדי את עניין ההשחלה הנכונה. אם אנחנו מפספסים שלב אחד או חלק אחד משחילים לא נכון- זה יכול לעשות לנו הרבה בלגן. אז השחלה השחלה השחלה. מי שלא בטוחים איך- יש לי הדרכה חינמית על מכונת התפירה שאני מדגימה שם, ובד"כ היום אפשר למצוא הדרכה ספציפית לכל מכונה כמעט ביוטיוב. אם משום מה שתי האופציות האלה לא עזרו- לפעמים שווה לקבל הדרכה מאיש מקצוע (למשל טכנאי מקצועי) ולמנוע מעצמנו הרבה כאב ראש.

3. התחלה לא טובה של התפר- לפעמים הבד דק, התפר לא נתפס טוב, הבד עם החוט נבלעים במשטח של הפלטה של המחט….ואז כמובן הכל בורח נתקע וצריך לחלץ הכל ולהתחיל מחדש.
איך מונעים את זה?
בתחילת תפר תמיד נתחיל בתפר ידני איטי- כלומר ביד שמאל נחזיק את הבד ונוביל אותו, וביד ימין נסובב אלינו את הגלגל הגדול של המנוף.
אפשר לוותר על התפר הידני אם אנחנו מתחילים לאט ולא בטיסה ישירה מאפס למאה,
ואז יד ימין שלנו פנויה למשוך ימינה ואחורה את שני החוטים בזמן של התחלת התפירה. זה מונע מהבד להיבלע, ועוזר לתפר לזרום בקלות.
טיפ מעולה שלמדתי מאסנת וייצנברג.

4. מיקום הרגלית במכונה בזמן ההשחלה- נשמע כמו פרט לא קשור, אבל….
כשאני אומרת רגלית הכוונה לרגלית שמונחת על הבד ומחזיקה אותו צמוד למשטח המכונה בזמן התפירה
בתוך מסלול ההשחלה יש מעין "מצילתיים" קטנים שדרכם עובר החוט.
כשהרגלית נמצאת למעלה, המצילתיים פתוחים ויש ביניהם קצת רווח, וכשהרגלית למטה הם צמודים. בזמן התפירה הרגלית צריכה להיות למטה וזה שומר על מתח חוט מתאים לתפירה. אבל בזמן ההשחלה אנחנו צריכים שהרגלית תהיה למעלה כדי שהחוט יעבור בקלות. אם משחילים כשהרגלית למעלה, מה שקורה זה שהמתח חזק מדי והחוט נקרע.
אז תגידו- אבל כשהרגלית למעלה קשה להשחיל את החוט במחט. מה עושים?
ואני אגיד- אין בעיה! את כל המסלול תשחילו את החוט כשהרגלית למעלה. הגעתם להשחלה של החוט במחט? מעולה, הכל כבר במקום, ואפשר להוריד את הרגלית כדי לאפשר לכם מרחב עבודה נוח להשחיל את המחט

ממש מקווה שהפוסט יועיל ויעזור למנוע הרבה תקלות וחוטים קרועים!
מאחלת לכולנו לתפור בכיף
סימה

כתיבת תגובה

תפריט נגישות